Kā pieteikties uz valsts nodrošinātu juridisko palīdzību izraidīšanas pārsūdzēšanai?

Imigrācijas likums paredz personai tiesības saņemt valsts nodrošinātu juridisko palīdzību izbraukšanas rīkojuma vai lēmuma par piespiedu izraidīšanu pārsūdzēšanai tādā gadījumā, ja personai pašai nepietiek līdzekļu.

Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības nosacījumi

Juridisko palīdzību Latvijā regulē Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums. Taču konkrētu migrantiem svarīgu informāciju sniedz arī Imigrācijas likums. Ārzemnieks Latvijas valsts nodrošinātu juridisko palīdzību var saņemt, ja viņa rīcībā esošie naudas līdzekļi nav pietiekami juridiskās palīdzības apmaksai, viņš dzīvo Latvijā, attiecībā uz viņu ir pieņemts izbraukšanas rīkojums vai lēmums par piespiedu izraidīšanu un viņš ir nolēmis to pārsūdzēt administratīvajā tiesā. Juridisko palīdzību ārzemnieks var saņemt arī tad, ja viņš ir aizturēts. Tiks uzskatīts, ka personai nepietiek līdzekļu, tādā gadījumā, ja tās vidējie ienākumi pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 50% no minimālās mēneša darba algas Latvijā.

Pieteikšanās procedūra

Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības pieteikuma veidlapa ir pieejama iestādē, kura pieņēmusi attiecīgo lēmumu (Valsts robežsardzē vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē). Tā ir pieejama arī Tiesu administrācijas mājaslapā. Veidlapā jānorāda šādas ziņas: pieteikuma iesniedzēja personas dati, problēmas apraksts, pieprasītās juridiskās palīdzības veids, iemesli, kuru dēļ valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība ir nepieciešama, un cita informācija, kas norādīta Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā. Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības pieteikums jāiesniedz latviešu valodā vai citā Latvijā plaši lietotā valodā. Iesniegums valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības saņemšanai jāiesniedz iestādē, kas izsniegusi izbraukšanas rīkojumu vai lēmumu par piespiedu izraidīšanu un kas to tālāk pārsūtīs Tiesu administrācijai. Pēc tam Tiesu administrācija izvērtēs pieteikumu un pieņems lēmumu par jurista norīkošanu. Ja juridisko palīdzību lūdz aizturēta persona, Valsts robežsardze pati pieaicinās advokātu.

Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības sniegšana

Valsts nodrošinātu juridisko palīdzību sniedz dažādu juridisko profesiju pārstāvji (juristi, advokāti u. c.). Persona nevar pati izvēlēties valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības sniedzēju, bet, ja nav apmierināta ar tai piedāvāto juridisko palīdzību, var vērsties ar sūdzību Tiesu administrācijā.

Resursi

Atjaunots 22/04/2024