Kā iesniegt sūdzību par apstākļiem aizturēšanas vietā?

Sūdzība aizturēšanas vietas administrācijai

Ja neesat apmierināts ar konkrētiem apstākļiem aizturēšanas vietā, vispirms jums būtu jāmēģina panākt to uzlabošanu, sūdzoties par tiem aizturēšanas vietas darbiniekiem. Ja viņi nevar palīdzēt, jums jāiesniedz sūdzība aizturēšanas vietas priekšniekam. Ja neatbilstošu apstākļu dēļ esat cietis materiālus zaudējumus vai morālo kaitējumu, varat pieprasīt kompensāciju.

Sūdzības saturs

Sūdzībā jāizskaidro visi svarīgie fakti, jānorāda konkrētais pārkāpums, jāizstāsta, kā tas notika, un sūdzībai jāpievieno visi jūsu rīcībā esošie pierādījumi. Ja nepieciešams, iestāde var no jums pieprasīt papildu paskaidrojumus vai dokumentus.  

Kārtība

Jums ir tiesības saņemt atbildi uz savu iesniegumu viena mēneša laikā. Kompensācijas prasības izskatīšanas kārtība ir izskaidrota un kompensācijas maksimālais apmērs norādīts Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumā. Jūsu kompensācijas pieprasījums tiks izskatīts tikai tad, ja būs konstatēts jūsu tiesību pārkāpums. 

Pārsūdzība

Ja jūs ar aizturēšanas vietas administrācijas lēmumu neesat apmierināts, varat to pārsūdzēt augstākā iestādē. Lēmumā jābūt norādītam, kur un kādā termiņā to var pārsūdzēt.

Sūdzība Veselības inspekcijai

Ja aizturēšanas laikā jūs izmeklējis ārsts, bet jūs neesat apmierināts ar ārstēšanas kvalitāti, varat iesniegt sūdzību Veselības ministrijas Veselības inspekcijā. Kā to darīt, ir izskaidrots Veselības inspekcijas mājaslapā internetā.

Veselības inspekcija bez maksas izskatīs jūsu sūdzību, pieņems lēmumu par turpmākajām darbībām un, ja nepieciešams, pieprasīs no jums papildu dokumentus. Veselības inspekcijai ir pienākums jums atbildēt viena mēneša laikā.

Resursi

Atjaunots 22/03/2016