Piespiedu ievietošanas nepieciešamības pārskatīšanas procedūra jāveic oficiālā tiesas sēdē. Kontroli nevar veikt neoficiālā veidā pa telefonu vai kā citādi, nepiedaloties personai, uz kuru attiecas pieņemamais lēmums. Oficiāls lēmums jāpieņem saskaņā ar Kriminālprocesa likumu

Klātbūtne un dalība

Jums un jūsu advokātam jābūt klāt tiesas sēdē. Ja saskaņā ar ekspertīzes atzinumu un tiesas lēmumu jūs nevarat piedalīties, jūsu pārstāvim jāpiedalās jūsu vietā. Jums, jūsu pārstāvim un jūsu advokātam ir tiesības izteikt jūsu argumentus. Tiesai jāuzklausa jūsu viedoklis par situāciju. 

Valoda

Ja jūs nesaprotat un/vai neprotat latviešu valodu, tiesai ir pienākums jums nodrošināt valsts apmaksātus tulka pakalpojumus tiesas sēdē. Turklāt jums ir tiesības bez kavēšanās saņemt lēmuma tulkojumu valodā, kuru jūs saprotat. 

Pārsūdzība

Jums ir tiesības lēmumu pārsūdzēt. Šajā gadījumā jūs sūdzību varat iesniegt, ja, jūsuprāt, lēmumā konstatējamā problēma ir saistīta ar piemērojamo likumu vai juridisko pamatojumu. To sauc par kasāciju.  Pārsūdzības kārtība ir izskaidrota Kriminālprocesa likumā. Ļoti svarīgi ir ievērot pārsūdzības termiņus, jo saskaņā ar Kriminālprocesa likumu visus lēmumus un spriedumus var pārsūdzēt tikai attiecīgajos tiesas nolēmumos noteiktajos termiņos. 

Kādas cilvēktiesības varētu būt pārkāptas?

Ja jūsu piespiedu ievietošana garīgās veselības aprūpes iestādē nav atbildusi minētajām procesuālajām prasībām, var būt pārkāptas jūsu tiesības uz brīvību un drošību

Resursi

Atjaunots 21/03/2024