Lietas Eiropas Savienības Tiesā tiek ierosinātas pēc rakstveida pieteikumiem, kas adresēti Kancelejai.

Jāpatur prātā, ka personai, kura vēlas iesniegt pieteikumu Tiesā, ir nepieciešams pārstāvis. Turklāt personām, kuras vēlas iesniegt sūdzību, vairumā gadījumu ir jāvēršas nevis Tiesā, bet gan Vispārējā tiesā. Šādās tiesvedībās Vispārējā tiesa ir pirmās instances tiesa, un tās lēmumus vēlāk var pārsūdzēt Tiesā.

Forma

Attiecībā uz prasību un galvenajiem argumentiem Tiesa ir izveidojusi kopsavilkuma paraugu.

Valoda

Tiesvedības valoda būs viena no 24 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko valodu. Vienīgais izņēmums ir gadījumi, kad atbildētājs ir dalībvalsts: šādā gadījumā lieta tiks izskatīta konkrētās dalībvalsts oficiālajā valodā vai vienā no tās oficiālajām valodām.

Jāpatur prātā, ka pēc tam, kad tiesvedības valoda ir izraudzīta, tā būs jāizmanto gan rakstveida, gan mutvārdu procesā.

Saturs

Saskaņā ar Vispārējās tiesas reglamentu jums savā pieteikumā jāiekļauj:

  • jūsu vārds un adrese
  • ziņas par jūsu pārstāvja statusu un adresi
  • pretējās puses jeb atbildētāja, pret kuru ceļat prasību, nosaukums
  • tiesvedības priekšmets, izvirzītie pamati un argumenti, kā arī to kopsavilkums
  • prasījumi, kurus lūdzat apmierināt
  • jebkuri pierādījumi, kurus uzskatāt par atbilstošiem

Pieteikuma tekstam jābūt uzrakstītam vienkāršā valodā un mērķtiecīgi, lai Tiesa labāk izprastu konkrēto situāciju. Īpaši jāizvairās no emocionāliem vai nievājošiem izteikumiem.

Anonimitāte

Jūs varat pieprasīt anonimitāti Eiropas Savienības Tiesā notiekošā tiesvedībā. To jūs varat pieprasīt, iesniedzot atsevišķu dokumentu, kurā izskaidroti likumīgie iemesli, kuru dēļ vēlaties saglabāt savu identitāti konfidenciālu.

Dokumenti

Pieteikumam jāpievieno visi dokumenti, kas saistīti ar situāciju, par kuru sūdzaties (piemēram, jūsu iesniegtās sūdzības un saņemtās atbildes, kā arī tiesu spriedumi vai citi lēmumi utt.). Tiesa pieņems tikai tādu pieteikumu, kurš ir pilnīgs un kuram pievienoti visi nepieciešamie dokumenti.

Termiņi

Ja vēlaties sūdzēties par jūsu tiesību pārkāpumu, tad jums nav pienākuma vispirms mēģināt konkrēto situāciju atrisināt nacionālajās institūcijās. Pilnīgs pieteikums jānosūta Eiropas Savienības Tiesas Kancelejai ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tam, kad tiesību akts, kuru vēlaties apstrīdēt, ir publicēts vai paziņots. Ja akts nav ne publicēts, ne paziņots, termiņš sākas no brīža, kad jūs uzzinājāt par šā akta esību.

svarīgi Jums savs pieteikums ir jānosūta pēc iespējas ātrāk, jo Tiesa var lūgt, lai jūs iesniedzat papildu dokumentus, kuri nav iekļauti sākotnējā pieteikumā. Jums tiks piešķirts papildu laiks šo dokumentu sagādāšanai un nosūtīšanai Tiesai. Procesuālie dokumenti, kas iesniegti pēc noteiktā termiņa beigām, izņēmuma gadījumā var netikt pieņemti, ja tā nolemj Tiesas priekšsēdētājs.

Adrese

svarīgi Prasību un papildu dokumentus pirms to nosūtīšanas būtu lietderīgi saglabāt elektroniskā formā vai arī skenēt vai kopēt. Ja Tiesa uzskata, ka jūsu pieteikumā trūkst svarīgas informācijas, jums var nākties savu prasību pārrakstīt. Šādā gadījumā jums tiks piešķirts papildu laiks un pieteikuma kopija varētu atvieglot jaunas veidlapas aizpildīšanu.

Pieteikumi sūtāmi uz šādu adresi:

Eiropas Savienības Tiesa
Tiesas kanceleja
Rue du Fort Niedergrünewald
L-2925 Luksemburga
Luksemburga

Pieteikumus elektroniski var nosūtīt arī pārstāvji un advokāti, kuriem ir tiesības praktizēt attiecīgās dalībvalsts tiesās.

Juridiskā palīdzība

Par procedūru Vispārējā tiesā nav jāmaksā. Tomēr jums, lai jūs varētu vērsties Eiropas Savienības Tiesā, ir nepieciešams pārstāvis. Tādēļ ir paredzēta iespēja lūgt juridisko palīdzību. Lasiet vairāk un sameklējiet veidlapu juridiskās palīdzības pieteikšanai.

Resursi

Atjaunots 29/05/2024